Алгоритм дій у випадку проявів булінгу
Алгоритм
дій у випадку проявів булінгу
«ЗАТВЕРДЖУЮ»
Директор школи: ________О.П.Юсакова
Наказ № 48/агд від 25.02.2019 року
Алгоритм
дій у випадку проявів булінгу
по КЗ « Лисичанська ЗОШ І –ІІ ступенів № 18»
- Якщо дитина стала свідком булінгу в закладі освіти, передусім вона може розказати про це батькам, педагогу, психологу або безпосередньо директору. Окрім цього, дитина може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда - Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей, до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді, до Національної поліції або Центру надання безоплатної правової допомоги.
- Якщо свідком булінгу став педагог або інший працівник закладу освіти, то він має повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.
- Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу. Директор школи має розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу. Надалі директор має скликати засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслити подальші дії.
- Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то очільник закладу зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
- До складу такої комісії можуть входити педагоги, психолог, батьки постраждалого та «булера», керівник закладу та інші зацікавлені особи.
- У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України.
|